Salzburg Open • Kugelrund • 9-Ball • 8.9.2018
Finalrunde
SE32   1/8 Finale   1/4 Finale   1/2 Finale   Finale
Race to 7   Race to 7   Race to 7   Race to 7   Race to 7
Winner Break     Winner Break     Winner Break     Winner Break     Winner Break  
    Beginn 10:00                                          
F-1 RESCH Daniel (AUT) 7                                        
ENGLMEIER  Ignaz  (DEU) 2       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-17 RESCH Daniel (AUT) 7                              
    Beginn 10:00     RASSI Friedrich (AUT) 3                              
F-2 WEMBACHER Peter (AUT) 2     Verlierer=9                                  
RASSI Friedrich (AUT) 7                 Beginn 12:40                      
  Verlierer=17                 F-25 RESCH Daniel (AUT) 4                    
    Beginn 10:00               GAVENCIAK Michal (CZE) 7                    
F-3 SOMMEREGGER Rene (AUT) 1               Verlierer=5                        
GAVENCIAK Michal (CZE) 7       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-18 GAVENCIAK Michal (CZE) 7                              
    Beginn 10:00     BUTSCHEK Manuel (AUT) 0                              
F-4 BUTSCHEK Manuel (AUT) 7     Verlierer=9                                  
MÖßNER Daniel (DEU) 3                           Beginn 14:00            
  Verlierer=17                           F-29 GAVENCIAK Michal (CZE) 7          
    Beginn 10:00                         SZOLNOKI Oliver (HUN) 5          
F-5 STOLKA Harald (DEU) 5                         Verlierer=3              
TRABLSSIA  Ahmad  (DEU) 7       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-19 TRABLSSIA  Ahmad  (DEU) 4                              
    Beginn 10:00     SZOLNOKI Oliver (HUN) 7                              
F-6 SZOLNOKI Oliver (HUN) 7     Verlierer=9                                  
RANIMIROV  Sasa (AUT) 0                 Beginn 12:40                      
                    F-26 SZOLNOKI Oliver (HUN) 7                    
    Beginn 10:00               FRÖHLICH Christian  (DEU) 5                    
F-7 ASSMUß Stephan (DEU) 2               Verlierer=5                        
FRÖHLICH Christian  (DEU) 7       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-20 FRÖHLICH Christian  (DEU) 7                              
    Beginn 10:00     SCHMIDT Ernst (DEU) 5                         Sieger:    
F-8 SCHMIDT Ernst (DEU) 7     Verlierer=9                             MATRIZI Arjan (ALB)  
PÖSCHL Thomas (DEU) 4                                     Beginn 15:20  
  Verlierer=17                                     F-31 GAVENCIAK Michal (CZE) 3
    Beginn 10:00                                   MATRIZI Arjan (ALB) 7
F-9 SPISS Thomas (AUT) 5                                   Verlierer=2    
PIELER Gergely (HUN) 7       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-21 PIELER Gergely (HUN) 7                              
    Beginn 10:00     GEORG  Willi (DEU) 6                              
F-10 GEORG  Willi (DEU) 7     Verlierer=9                                  
GELFORT Daniel (DEU) 2                 Beginn 12:40                      
  Verlierer=17                 F-27 PIELER Gergely (HUN) 2                    
    Beginn 10:00               MATRIZI Arjan (ALB) 7                    
F-11 MATRIZI Arjan (ALB) 7               Verlierer=5                        
ZINTL Thomas (DEU) 0       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-22 MATRIZI Arjan (ALB) 7                              
    Beginn 10:00     ECKERT Ralph (DEU) 3                              
F-12 HÖBERL  Georg  (AUT) 2     Verlierer=9                                  
ECKERT Ralph (DEU) 7                           Beginn 14:00            
  Verlierer=17                           F-30 MATRIZI Arjan (ALB) 7          
    Beginn 10:00                         JAHNKE Bernd (DEU) 3          
F-13 JAHNKE Bernd (DEU) 7                         Verlierer=3              
SCHÖPF Daniel (DEU) 5       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-23 JAHNKE Bernd (DEU) 7                              
    Beginn 10:00     GREFFER  Miklos (AUT) 5                              
F-14 SCHRÖTER Matthias (DEU) 3     Verlierer=9                                  
GREFFER  Miklos (AUT) 7                 Beginn 12:40                      
  Verlierer=17                 F-28 JAHNKE Bernd (DEU) 7                    
    Beginn 10:00               HUBER Stefan (AUT) 6                    
F-15 FRIESENEGGER  Markus  (DEU) 4               Verlierer=5                        
KNITTEL Thomas (AUT) 7       Beginn 11:20                                
  Verlierer=17       F-24 KNITTEL Thomas (AUT) 2                              
    Beginn 10:00     HUBER Stefan (AUT) 7                              
F-16 HYBLER Roman (DEU) 5     Verlierer=9                                  
HUBER Stefan (AUT) 7                                        
  Verlierer=17